Kryeparlamentari Krasniqi ngushëllon familjen Podrimja - Bota Sot
Kryeparlamentari Krasniqi ngushëllon familjen Podrimja

Ngushëllime

Kryeparlamentari Krasniqi ngushëllon familjen Podrimja

Më: 21 korrik 2012 Në ora: 17:27

Kryetari i Kuvendit të Republikës së Kosovës, dr. Jakup Krasniqi, i ka dërguar një telegram ngushëllimi familjes Podrimja, me rastin e vdekjes së poetit të madh shqiptar, Ali Podrimja
Në telegram thuhet:
"E nderuar familje Podrimja,
Me trishtim dhe pikëllim të thellë e morëm lajmin për vdekjen në Francë të poetit të madh shqiptar me renome ndërkombëtare, Ali Podrimja.
Vdekja e këtij kolosi të poezisë shqipe, është humbje e madhe dhe e pazëvendësueshme për Ju, për miqtë, artin dhe kulturën shqiptare në përgjithësi.
Shëmbëlltyra e tij do të kujtohet përjetësisht me respekt të veçantë, ndërsa vepra e tij do të mbetet e pavdekshme.
Duke ndarë dhembjen bashkë me Ju, në emër të Kuvendit dhe në emrin tim, ju shpreh ngushëllimet më të sinqerta".

Më të lexuarat
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...