Me demokraci të tepruar, ofendohet shumë rëndë populli! - Bota Sot
Me demokraci të tepruar, ofendohet shumë rëndë populli!

Opinione

Me demokraci të tepruar, ofendohet shumë rëndë populli!

Nga: Petrit Dibrani Më: 30 maj 2020 Në ora: 14:55
Petrit Dibrani

Secili, qytetarë i Republikës së Kosovës, ka të drejt morale dhe juridike, të shpreh, apo edhe të shkruaj, mendimin, opinionin e tij.

Askush, asnjë qenie njerëzore, me mendje të shëndoshë psiqike, s'ka të drejtë të ofendoj popullin me fjalën "Hajvanat".

Kjo, është demokraci e tepruar....

Demokracia si normë e pushtetit, shoqërisë dhe jetesës.

Fillimishtë, duhet të lexojmë, për demokracinë sociale dhe pastaj të flasim apo shkruajmë opinionin tonë!

Të jetuarit në demokraci, s'do të thotë se kemi të drejtë të ofendojmë popullin me fjalën më banale, "Hajvanat"

Demokracia varet njëlloj, si nga rregullat ashtu edhe nga qëndrimet e qytetarëve të saj. Qytetarët duhet të kuptojnë e vlerësojnë sistemin dhe të jenë përgjegjës për qëndrueshmërin e tij.

Demokracia, mundë të merr jetë, përmes qytetarëve tē saj, kjo nuk guxon të ndodhë, s'duhet lejuar në asnjë moment të ndodhë!!

Arsimi, është arma më e fuqishme, që mundë të përdoret, për të ndryshuar gjendjen në vend!

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat