Askush, s’do mundet ta përdhos, luftën tonë çlirimtare për liri dhe demokraci! - Bota Sot
Askush, s’do mundet ta përdhos, luftën tonë çlirimtare për liri dhe demokraci!

Opinione

Askush, s’do mundet ta përdhos, luftën tonë çlirimtare për liri dhe demokraci!

Nga: Petrit Dibrani Më: 24 qershor 2020 Në ora: 23:15
Petrit Dibrani

Ushtria Çlirimtare e Kosovës, ishte dhe është populli shqiptarë!

Sakrifica e popullit shqiptarë, në përgjithësi dhe popullit shqiptarë të Kosovës, ne veqanti ishte sublime, për liri dhe demokraci.

Luftën çlirimtare, të shqiptarëve për liri dhe dinjitet njerëzor, s’do mundet kurrë-kurrë askush ta ndryshoj e aq më pakë ta përdhos.

Dëshmorët, invalidët dhe ushtarët e UÇK-ës, janë dhe do mbesin, krenaria jonë kombëtare shqiptare.

Të bashkuar dhe me dinjitet, ta mbrojmë luftën tonë, çlirimtare, heroike të dinjëtetshme, për liri, demokraci dhe prosperitet!

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat