Vëllai i komandant “Kumanovës” i drejtohet Thaçit: A u bë propagandë kundër Kreshnik Spahiut më urdhër të Greqisë dhe Serbisë - Bota Sot
Vëllai i komandant “Kumanovës” i drejtohet Thaçit: A u bë propagandë kundër Kreshnik Spahiut më urdhër të Greqisë dhe Serbisë

Politika

Vëllai i komandant “Kumanovës” i drejtohet Thaçit: A u bë propagandë kundër Kreshnik Spahiut më urdhër të Greqisë dhe Serbisë

Më: 19 janar 2019 Në ora: 12:17
Kreshnik Spahiu

Murat Jashari, vëllai i Ismetit – komandant “Kumanovës”, në vazhdimin e pyetjeve për Hashim Thaçi thotë se, ky ka krijuar shumë përçarje në popullin shqiptar.

Ai i përmend si fakte fondin e UÇK-së, atë të 3%, UÇK-në, si ushtri, FARK-un, Qeverinë e tij, Qeverinë e Bujar Bukoshit, PDK-në, LDK-në e shumë gjëra të tjera.

Jashari thotë se gjithherë tradhtarët e kombit shqiptar do të jenë bashkë.

“A e dini, pse??? Sepse Serbia i bashkon punëtorët e vet. Qëllimi i UDB-ës, SHIK-ut a ka qen të bëhet luftë civile me këto ndarje? Unë them është vetëm një ndarje: Tradhtarët dhe Atdhetarët!!!!”, thekson Jashari.

Ai shton se baza e LDK-së është e mirë, pasi 99% të popullit ishin LDK.

“Nëse them LDK- ja në tërësi është e keqe, i bie me thënë populli im është i keq! Unë them baza e LPK-së është shumë e mirë sepse ka sakrifikuar me dekada për Kosovën”, thekson ai.

Sipas Jasharit, Aleanca Kuq e Zi bllokoj realizimin e shpejt dhe pa kushte të të gjitha pretendimeve që Greqia ka patur historikisht ndaj Shqipërisë!

“Kreshnik Spahiu pengoj tradhtinë e Berishës për dhënien e ujerave territoriale të Shqipërisë Greqisë. Komisioni i parlamentit Grek për politik të jashtëm thotë duhet te punohet shumë për të neutralizuar Kreshnik Spahiun dhe Bamir Topin. Komision vazhdon duke thënë se armik numër një është Kreshnik Spahiu, apo jo? Serbia ka të njëjtën pikëpamje dhe ka dhënë detyrë gjithë agjentëve të vet në Kosovë, në teren dhe në parti politike që të behet propagandë kundër Kreshnik Spahiut. Kjo, ju mundëson të kuptoni pse bëhen bashkë disa individ apo parti kundërshtare në Kosovë, Shqipëri kundër një personi apo një strukture patriotike shqiptare”, janë pyetjet e drejtuara të Jasharit për Thaçin.

Këto dhe shumë pyetje të tjera mund t’i lexoni më poshtë:

301.  Nëse shikojmë, Hashim Thaçi i ka përdor gati të gjitha antagonizmat apo jo?

302.  Zotëri Thaçi ke krijuar shumë përçarje në popullin shqiptar, a është kështu?

303.  Jo fondi i UÇK-së, Jo fondi 3%, Jo UÇK-ja, Jo FARK-u, Jo qeveria ime, Jo qeveria e Bukoshit, jo PDK, jo LDK, jo ne fshatarët, jo qytetarët, jo Drenica, jo Dukagjini etj, etj…

304.  Sot Hashim, a je bashkë me Bukoshin në qeveri?

305.  Dje Hashim, a i thoshe Bukoshit është tradhtar?

306.  Dje Hashim, a i thoshe Bukoshit hajn?

307.  Dje edhe sot, hajnat, tradhtarët janë të bashkuar për të qeverisur popullin si bagëtinë.

308.  Dje, sot dhe gjithë herë tradhtarët do të jenë bashkë!

309.  A e dini, pse???

310.  Sepse Serbia i bashkon punëtorët e vet.

311.  Qëllimi i UDB-ës, SHIK-ut a ka qen të bëhet luftë civile me këto ndarje?

312.  Unë them është vetëm një ndarje: Tradhtarët dhe Atdhetarët!!!!

313.  Unë them baza e LDK është shumë e mirë sepse 99% popullit ka qen LDK.

314.  Nëse them LDK- ja në tërësi është e keqe, i bie me thënë populli im është i keq!

315.  Unë them baza e LPK-së është shumë e mirë sepse ka sakrifikuar me dekada për Kosovën.

316.  Por them shumica e anëtarëve të kryesisë së LDK janë si shumica e kryesisë së e LPK do të thotë njerëz të Serbisë!?

317.  Sepse Serbisë i ka interesuar të kontrolloj kryesit të strukturave partiake dhe organizatave?

318.  Serbisë i ka interesuar të kontrolloj kryesine e LDK, të LPK, të LFRK, të LKÇK, të Unionit Studentor.

319.  Serbia duke shti kokat e UDB në krye të partive e organizatave ka kontrolluar gjithë popullin e Kosovës.

320.  Është e njëjta gjë edhe në Shqipëri, dy partitë kryesore në Shqipëri janë anti kombëtare?

321.  A është kjo arsyeja, pse shërbimet sekrete të Evropës zhduken 700 dokumente të Ëikileaks për Shqipërinë dhe Kosovën data 1 shtator 2011?

322.  Publikimi i këtyre informacioneve rreth Shqipërisë dhe Kosovës ishte rrezik sepse mundte të ndodh revolucioni si në Egjipt?

323.  Revolucioni në Egjipt filloj pas informacioneve të Ëikileaks, apo jo?

324.  Populli në Egjipt kuptoj se Mubaraku dhe shërbimi sekret punojshin për Izraelin, apo jo?

325.  Evropa kishte frike të njëjtën gjë për Shqipërinë dhe Kosovën.

326.  Nëse populli, kombi shqiptar kupton dhe vërteton se agjentet e Serbisë qeverisin Kosovën dhe Shqipërinë atëherë pritet të ndryshoj çdo gjë.

327.  Partitë kryesore në Shqipëri bëjnë propagandë kundër një parti patriotike.

328.  Aleanca Kuq e Zi sipas Ëikileaks, bllokoj realizimin e shpejt dhe pa kushte të të gjitha pretendimeve që Greqia ka patur historikisht ndaj Shqipërisë! (Ëikileaks 7 shtator 2011)

329.  Kreshnik Spahiu pengoj tradhtinë e Berishës për dhënien e ujerave territoriale të Shqipërisë Greqisë.

330.  Komisioni i parlamentit Grek për politik të jashtëm thotë duhet te punohet shumë për të neutralizuar Kreshnik Spahiun dhe Bamir Topin.

331.  Komision vazhdon duke thënë se armik numër një është Kreshnik Spahiu, apo jo?

332.  Serbia ka të njëjtën pikëpamje dhe ka dhënë detyrë gjithë agjentëve të vet në Kosovë, në teren dhe në parti politike që të behet propagandë kundër Kreshnik Spahiut.

333.  Kjo, ju mundëson të kuptoni pse bëhen bashkë disa individ apo parti kundërshtare në Kosovë, Shqipëri kundër një personi apo një strukture patriotike shqiptare.

334.  Në Kosovë dhe në Shqipëri strukturat politike në duar të Serbisë do te trillojnë propaganda kundër një rrezik i mundshëm si AKZ të Kreshnik Spahiut.

335.  Shqipëria, a është duke pranuar një marrëveshje me Serbinë për luftën kundër terrorizmit? (25 tetor 2010 gazeta zhurnal)

326.  UÇK a ishte terroriste për Serbinë?

337.  UÇ Kombëtare në Maqedoni a ishte terroriste për Serbinë?

338.  Spasoje Vuleviq shef i antiterrorit të Serbisë ishte në Shqipëri më 29 tetor 2011?

339.  Çka kërkoj në Shqipëri?

340.  Spasoje Vuleviq, a ishte organizator i vrasjeve të shqiptarëve në Brodec të Maqedonisë?

341.  Ky është realiteti i hidhur apo?

342.  Pse shërbimet shqiptare janë në dorë të njerëzve të Serbisë dhe të Greqisë?

343.  Shqipërisë, a i është kërkuar llogari për dhënien informacioneve të NATO-s shërbimit serb dhe rus më 25 mars 2012?

344.  SHISH dhe SHIU deri në 2011, a kanë dërguar oficer të shërbimit në shkollim në Rusi tek FSB-ja (ish KGB)?

– Berisha si djathtist i flaket!

345.  Berisha i cili flet non stop kundër komunizmit dërgon oficerët e shërbimit të Shqipërisë në Rusi tek sllavo-komunistët, çka i thuhet kësaj pune?

346.  Më 19 prill 2012 delegacioni i shërbimeve të NATO-s i kryesuar nga Philip Ritcheson, a kërkon llogari Sali Berishës dhe Ylli Zylës shef i SHIUshtarak?

347.  Shef i shtabit kundëradmirali Kristaq Gërveni, a bashkëpunon në shit/blerje të armatimit me serb e malazez?

348.  Shef i SHISH (SHIK-u i ri) dhe SHIU shërbim informative ushtarak, a i raportuan Damir Fazlliqit para admiralit amerikan Fixherald? Damir Fazlliqi është nipi i Stanishiqit shef i shërbimeve serbe.

349.  Gjithë importi i rrymës në Shqipëri dhe në Kosovë bëhet nga Fazlliqi dhe Amoviqi?

350.  Ti Hashim, a ke dhënë gjithë importin e rrymes Fazliqit !? A është e vërtet?

Vazhdon...

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...