Mimoza Kusari në takim me Ambasadoren e Suedisë - Bota Sot
Mimoza Kusari në takim me Ambasadoren e Suedisë

Politika

Mimoza Kusari në takim me Ambasadoren e Suedisë

Më: 22 janar 2019 Në ora: 15:23
Karin Hermarck Ahliny dhe Mimoza Kusari

Mimoza Kusari, kryetare e Alternativës është takuar me Ambasadoren e Suedisë në Kosovë  Karin Hermarck Ahliny.

Për takimin ka shkruar Kusari në rrjetin e saj në facebook, ku ka theksuar se diskutuan për agjendën legjislative të Kuvendit dhe gjendjen politike në Kosovë. Ajo shpreh knaqësinë që Suedia vazhdon përkrahëse e zhvillimit të qëndrueshëm dhe barazisë në Kosovë.

Postimi i plotë:

Kënaqësi e veqantë të pres sot në zyret e #Alternativa Ambasadoren e Suedisë në Kosovë znj. Karin Hermarck Ahliny.

Me Ambasadoren Hernmarck Ahliny biseduam për agjendën legjislative të Kuvendit si dhe aktualitetin politik në Kosovë. E lumtur që Suedia mbetet një vend i dedikuar zhvillimit të qëndrueshëm dhe barazisë në Kosovë.

Special pleasure to meet today ëith @ambassadorhernmarck of #Sëeden to #Kosova at the #alternativa office.

Ëith Ambassador Hernmarck Ahliny ëe discussed legislative agenda of Kosovo Parliament and current political situation.

Happy to knoë that Sëeden remains a devoted partner of Kosova in sustainable development and equality in our country.

#KosovoSëeden #Cooperation #equality #transparencyandaccountability

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...