Pasi e quajti “analfabet i diplomuar”, Bekë Berisha i kundërpërgjigjet Naser Rugovës - Bota Sot
Pasi e quajti “analfabet i diplomuar”, Bekë Berisha i kundërpërgjigjet Naser Rugovës

Politika

Pasi e quajti “analfabet i diplomuar”, Bekë Berisha i kundërpërgjigjet Naser Rugovës

Nga: K.M. Më: 23 janar 2019 Në ora: 14:31
Bekë Berisha

Deputeti i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës Bekë Berisha për gazetën  “Bota Sot” ka folur rreth  deklaratës mbrëmshme, ku kryetarin e LDK-së e quajti “xhenaze politike”.

Në këtë rast Berisha i është kundërpërgjigjur deputetit të LDK-së, Naser Rugova i cili, reagoi ndaj kësaj deklarate, duke e quajtur “analfabet politik”.

Berisha për gazetën “Bota sot”, ka thënë se nuk i komenton deklaratat e Naser Rugovës.

 “Unë nuk i komentoj deklaratat e Naser Rugovës sepse është trashëgimtari më i dobët i familjes Rugova. Në kohën kur Ibrahim Rugova ka bë përpjekjet e veta për liri, disa kanë mbrojt Jugosllavinë dhe bashkim vëllazërimin. Me refrenin e njëjtë tipat e Naser Rugovës nuk do të marrin vota më”.

Më tej z. Berisha ka thënë se edhe ai ka “hise” në LDK-në e përpjekjeve të mëdha për liri dhe pavarësi.

“Kurse, historia e këtyre të ditëve që po i jetojmë, nuk më bënë përshtypje. Edhe njëherë, Isa Mustafa është i pa energji, nuk ka çka ti ofrojë më tutje politikës në Kosovë, ky është kuptimi i asaj që jam shpreh mbrëmë, edhe pse dikush tenton ta shtrembëroj”, ka deklaruar ai.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...