PDK-ja konkretisht Kadri Veseli duhet të jap përgjegjësi për këtë foto të lëshuara në opinion - Bota Sot
PDK-ja konkretisht Kadri Veseli duhet të jap përgjegjësi për këtë foto të lëshuara në opinion

Politika

PDK-ja konkretisht Kadri Veseli duhet të jap përgjegjësi për këtë foto të lëshuara në opinion

Nga: D.B Më: 17 maj 2019 Në ora: 16:13
PDK

Deputetja e PDK-së Flora Brovina pa dyshim se është viktime e një skemë të caktuar nga njerëz të partisë nga edhe vjen ajo.

Kështu ka vlerësuar analisti politik Faton Mehmeti i cili në një prononcim për “Bota sot” ka thënë se PDK-ja e Hashimit e ka synimin e shpërqendrimit të vëmendjes ndaj gjendjes aktuale në vend.

Sipas tij, krejt kjo eufori po bëhet që të zhvlerësohet përdhunimi i vërtetë që u ka ndodhur femrave shqiptare në Kosovë të cilat padyshim se ka ndodhur në realitet kjo gjë.

Image
Faton Mehmeti

“Dhe faktikisht kjo gjë do i shërbej Serbisë, e cila do mbështet në këto foto, për të treguar se ja çfarë foto përdorin shqiptarët për të na akuzuar neve, E në ndërkohë që të gjitha janë propagandë. Faktikisht, Kosova nuk guxon të bie në këtë nivel, dhe për këtë gjë duhet që dikush nga PDK-ja, me konkretisht Kadri Veseli të jap përgjegjësi”, është shprehur analisti politik Faton Mehmeti.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...