Koalicioni PAN, ka prodhuar vetëm skandale - Bota Sot
Koalicioni PAN, ka prodhuar vetëm skandale

Politika

Koalicioni PAN, ka prodhuar vetëm skandale

Nga: Diana Bunjaku Më: 10 qershor 2019 Në ora: 22:13
Qeveria e Kosovës

Koalicioni PAN është në rrezik për ta humbur pushtetin, për shkak të qeverisjes skandaloze të përfshirë në nepotizëm.

Opinionisti Nexhat Haziri ka thënë për “ Bota sot” se ky koalicion ka prodhuar vetëm skandale, dhe si rezultat i keq qeverisjes jo vetëm sa i përket nepotizmit, por edhe format e tjera korruptive e kriminale, dhe si rezultat i kësaj qeverisje skandaloze. Sipas tij, Kosova ka ngecur në shumë sfera dhe po ashtu kemi një de funksionalizim institucional të Kosovës.

Image
Nexhat Haziri

“Rreziku më i madh i koalicionit PAN, i vijë nga brenda për shkak të një jo dakordancë të madh që kanë partnerët e koalicionit, dhe lufta e ashpër në mes tyre se kush më shumë po zapton borde të kompanive publike dhe fusha të tjera ku ata pretendojnë ta shtrijnë ndikimin e tyre partiak për të përfituar sa më shumë nga buxheti i vendit për grupet e tyre të interesit.

Dhe sipas mendimit tim, kjo do ta fundos koalicionin PAN më shumë gjasë, sesa paralajmërimet e opozitës për të ngritur mocion kundër qeverisë Haradinaj, gjë që këtë kërcënime të vazhdueshme pa veprim e kanë bërë opozitën të duken sikur ata tigrat prej letre”, ka thënë Haziri.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...