Basha: Tradhtia e LDK-së u dëshmua edhe njëherë

Politika

Basha: Tradhtia e LDK-së u dëshmua edhe njëherë

Nga: H.O. Më: 11 gusht 2020 Në ora: 10:02
Dimal Basha

Deputeti i Lëvizjes Vetëvendosje, Dimal Basha në një përgjigje për “Bota sot” thotë se nëse PDK-ja hynë në qeveri, tradhtia e LDK-së po dëshmohet edhe njëherë.

Sipas tij, vetëm përmes zgjedhjeve do të mund të ketë një ndryshim të ri.

“Nuk po besoj se do shumë koment. Tradhtia e LDK-së ndaj elektoratit u dëshmua edhe njëherë. Kurse derisa po flasim për të njëjtin brum, atëherë edhe buka nuk mundet me dal më e mirë. Si pasojë e këtij brumi, Kosova sot është shteti më i varfër, më i paarsimuar dhe më i korruptuar në Evropë dhe prandaj as ne as qytetarët nuk presin ndryshim prej njerëzve të njëjtë. Ndryshimi vie vetëm përmes zgjedhjeve, përndryshe do të kemi sistem shëndetësor të kolapsuar dhe atë financiar të të falimentuar”, vlerëson deputeti Basha.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat