Haradinaj i ‘vetëm’ përballë qeverisë Kurti – cilat janë motivet e akuzave të tij!?

Politika

Haradinaj i ‘vetëm’ përballë qeverisë Kurti – cilat janë motivet e akuzave të tij!?

Arife Morina Nga Arife Morina Më 16 janar 2022 Në ora: 08:20
Albin Kurti dhe Ramush Haradinaj

Qeveria e Kosovës në krye me Albin Kurtin vazhdimit e ka një person që e kritikon dhe akuzon herë pas herë për vendimet e saj.

E ky padyshim që është kreu i AAK-së, Ramush Haradinaj, i cili mund të themi se po mundohet të bëjë opozitarizëm, madje i vetëm, pasi dy partitë e tjera LDK-ja dhe PDK-ja kanë zgjedhur të heshtin.

Në bërjen e opozitarizmit të PDK-së dhe LDK-së duket se kanë ndikuar reformat e tyre të brendshme dhe tentativat për rikthimin e elektoratit të tyre.

Derisa, këto dy subjekte në fokus i kanë politikat e brendshme të tyre, Haradinaj i AAK-së fokus të kritikave e ka kryeministrin Kurti.

Nuk janë të pakta rastet kur Haradinaj dhe Kurti janë përplasur në Kuvendin e Kosovës, ku thuajse për asnjë çështje nuk kanë pas qasje të njëjtë.

Së fundmi, kritikat dhe akuzat e kreut të AAK-së janë bërë të shpeshta, gjë që shtynë të mendohet se cilat mund të jenë motivet e këtyre akuzave, a ka diçka peng Haradinaj ndaj Kurtit!

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat