Profesori nga Amerika i reagon Lutfi Hazirit: Nga Isa Mustafa e teposhtë ishit kukulla të Hashim Thaçit

Politika

Profesori nga Amerika i reagon Lutfi Hazirit: Nga Isa Mustafa e teposhtë ishit kukulla të Hashim Thaçit

Nga: H.O. Më: 26 shtator 2022 Në ora: 08:41
Arkiv/Hashim Thaci, Isa Mustafa

Profesori nga Amerika dhe njohësi i ҫështjeve politike, Binak Maxharraj ka komentuar së fundi një deklaratë të nënkryetarit të LDK-së, Lutfi Haziri.

Derisa Haziri thotë se ‘LDK-ja nuk bëhet kurrë “kukulla” e pushtetit’, Maxharraj thotë në një prononcim për ‘Bota sot’ se, Haziri dhe krejt LDK-ja ishin dikur kukulla të Hashim Thaҫit.

“Nënkryetari i Lidhjes Demokratike e Kosovës, Lutfi Haziri ka thënë se LDK-ja nuk bëhet kurrë “kukulla” e pushtetit. Ky kukulla  i LDK po aludon në pushtetin  e Albin Kurtit. Por, ky far kukullani i LDK-së sikur paska harruar se me plotë dëshirë krejt LDK nga Isa Mustafa e teposhtë ishit kukulla të Hashim Thaçit dhe bile krenoheshit me këtë”, thotë Maxharraj.

Ai thotë tutje, se ata harruan krejtë LDK-në dhe e rrëzuan në rezultat zgjedhor prej 12%.

“Aq shumë ishit të dhënë pas Hashim Thaçit sa që e harruat LDK-në të cilën e rrëzuat në 12% me 21 shkurt 2021, kur elektorati dhe simpatizuesit e juaj ju qitën në opozitë”, thotë ai.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat