Prokuroria deklarohet mbi hetimet për vrasjen e Enver Malokut - Bota Sot
Prokuroria deklarohet mbi hetimet për vrasjen e Enver Malokut

Politika

E diel, 18 nëntor 2018

Prokuroria deklarohet mbi hetimet për vrasjen e Enver Malokut

Nebi Ajeti Nga Nebi Ajeti Më 5 shkurt 2018 Në ora: 19:16
Ibrahim Rugova dhe Enver Maloku

Gjatë ditës së sotme në media qarkulluan lajmet se Prokuroria Speciale e Kosovës ka filluar hetimi mbi vrasjen e bashkëpunëtorit të ngushtë të Presidentit Ibrahim Rugova, veprimtarit dhe gazetarit, Enver Malokut.

Astrit Kolaj nga Zyra për Komunikim Publik në Këshillin Prokurorial të Kosovës i është përgjigjur gazetës “Bota sot” lidhur me këtë çështje

“Ju informojmë se PSRK , ka kërkuar informata paraprake nga Drejtoria për Hetimin e Krimeve të Rënda në Prishtinë, lidhur me vrasjen e Enver Malokut , duke pasur parasysh postimin e gazetarit Bajrush Morina” kanë deklaruar nga Zyra për Komunikim Publik në  Këshillin Prokurorial të Kosovës.

Lajmin e plotë mund ta lexoni te Mediat Shqiptare duke klikuar KETU.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh
test