Hetimi për vrasjen e Enver Malokut, pse po ndodhë në prag të Gjykatës Speciale? - Bota Sot
Hetimi për vrasjen e Enver Malokut, pse po ndodhë në prag të Gjykatës Speciale?

Politika

E martë, 16 tetor 2018

Hetimi për vrasjen e Enver Malokut, pse po ndodhë në prag të Gjykatës Speciale?

Drilon Rrahmani Nga Drilon Rrahmani Më 5 shkurt 2018 Në ora: 19:15
Ilustrim

Sipas raportimin në media, Prokuroria Speciale e Kosovës ka nisur hetimet për zbardhjen e një prej atentateve më enigmatike të historisë së Kosovës; vrasjen e Enver Malokut, gazetarit dhe bashkëpunëtorit të ngushtë të Presidentit Ibrahim Rugova.

Sipas burimeve të mediave, është intervistuar Hava Maloku, bashkëshortja e Enver Malokut. Ky rast, për dy dekada nuk ishte shqyrtuar nga asnjë prokuror vendor e ndërkombëtar.

Lidhur me këtë, ka folur për “Bota sot” njohësi i çështjeve politike, Nexhat Haziri. Ai tha se kjo nismë e Prokurorisë për hetimin e vrasjes së Enver Malokut është e dyshimtë dhe shtron pyetjen pse po ndodh ky hetim në prag të formimit të Gjykatës Speciale.

Kliko këtu për ta lexuar lajmin e plotë.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh
test