A po bashkëpunon opozita në Kuvend? Flet deputetja e LDK-së - Bota Sot
A po bashkëpunon opozita në Kuvend? Flet deputetja e LDK-së

Politika

A po bashkëpunon opozita në Kuvend? Flet deputetja e LDK-së

Nebi Ajeti Nga Nebi Ajeti Më 5 mars 2018 Në ora: 18:14
Parlamentin e Kosovës

Përçarja e Lëvizjes Vetëvendosje në kohët e fundit ndikoi shumë edhe në intensitetin e opozitës në Parlamentin e Kosovës.

Përderisa Lidhja Demokratike e Kosovës vazhdimisht e kundërshtoi fuqishëm punët e Qeverisë Haradinaj, ishte Vetëvendosja ajo e cila ishte e nxënë dhe e heshtur në parlament, përderisa e kishin kapluar problemet e brendshme

Ndërsa së fundi në Kuvendin e Kosovës, ka pasur një bashkëpunim mes LDK-së dhe Vetëvendosjes, siç është rasti i fundit edhe me thirrjen e një seance të jashtëzakonshme nga LDK-ja, e mbështetur edhe nga Vetëvendosje.

Image
Valentina Bunjaku Rexhepi

Mirëpo a është kjo sinjal që LDK dhe VV po shkojnë drejt krijimi të një blloku të përbashkët opozitar, flet deputetja e LDK-së Valentina Bunjaku Rexhepi

“Nga fillimi i këtij mandati ne jemi përcaktuar për bashkëpunim opozitar në interes të vendit. LDK është konsistente se fuqia opozitare duhet të koordinohet, njëherit mendojmë se fuqia jonë e votës kërkon dakordim të temave të cilat e shkurtojnë mandatin e keq të kësaj qeverisje të çakorduar e shumë elemente korruptive”, ka përfunduar Rexhepi, përcjell “Bota sot”

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
test