Kryetari i Preshevës: Nuk pranojnë asnjë lloj ndarje dhe parcelizim të Luginës - Bota Sot
Kryetari i Preshevës: Nuk pranojnë asnjë lloj ndarje dhe parcelizim të Luginës

Politika

E martë, 20 nëntor 2018

Kryetari i Preshevës: Nuk pranojnë asnjë lloj ndarje dhe parcelizim të Luginës

Albulenë Muji Nga Albulenë Muji Më 19 gusht 2018 Në ora: 14:06
Shqiprim Arifi

Kryetari i Komunës së Preshevës, Shqiprim Arifi ka deklaruar për “Bota sot”, se nuk pranojnë asnjë lloj ndarje dhe parcelizim të Luginës.

Për më tepër, ai ka shtuar se një parcializim të Luginës, nënkupton dëm të trojeve shqiptare dhe shqiptare të kësaj pjese.

“Ne si Lugine ose shkojmë si tërësi ose mbesim këtu  ku jemi tash. Një parcializim të Luginës, nënkupton dëm të trojeve shqiptare dhe shqiptare të kësaj pjese, që vetëm ka ndodh njëherë në Camuri, kështu ne pra do te ishim camuriaII”, ka thënë Arifi në një intervistë ekskluzive për “Bota sot”.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh
test