Partia e Shpend Ahmetit tregon se për cilën parti kanë vija të kuqe - Bota Sot
Partia e Shpend Ahmetit tregon se për cilën parti kanë vija të kuqe

Politika

E premte, 19 tetor 2018

Partia e Shpend Ahmetit tregon se për cilën parti kanë vija të kuqe

Nga: N.H Më: 10 tetor 2018 Në ora: 22:10
Shpend Ahmeti

Zëdhënësja e Partisë Socialdemokrate (PSD), Natyrë Kuçi, në një prononcim për gazetën “Bota sot”, ka thënë se partia e saj qëndrimin e saj për koalicione e ka përsëritur disa herë, ndërsa potencon se vija të kuqe kanë vetëm për PDK-në e Kadri Veselit.

Image
Natyrë Kuçi

“Në lidhje me koalicionet e kemi dhënë qëndrimin si Parti Socialdemokrate, dhe të njëjtin e kemi përsëritur disa herë në paraqitje të ndryshme publike. Kemi deklaruar tashmë se vija të kuqe kemi për PDK-në”, ka thënë zëdhënësja e PSD-së.

Tutje, Kuçi ka shtuar se në lidhje me çfarëdo bashkëpunimi tjetër, janë organet e partisë ato që do të diskutojnë dhe të marrin vendimin e duhur.

“Në lidhje me çfarëdo bashkëpunimi tjetër është vendim që organet tona do ta diskutojnë dhe të marrin vendim në kohën e duhur”, ka përfunduar zëdhënësja e Partisë Socialdemokrate (PSD), Natyrë Kuçi, për gazetën “Bota sot”.

Ndryshe, përmes një komunikate për media, edhe Lidhja Demokratike e Kosovës ka bërë të ditur se është e gatshme të takohet me partitë parlamentarë për t’u marrë vesh për datën e zgjedhjeve të jashtëzakonshme.

 “Këto qëndrime duhet të jenë të qarta edhe për kryetarin e Kuvendit. Si parti politike, më e madhe në Kosovë, qëndrimet tona i shpalosim para anëtarësisë dhe  qytetarëve tanë, kurse  në Kuvend përmes grupit tonë parlamentar”, thuhet ndër tjerash në komunikatë.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh
test