​Tollovia në trafik, krijohet kolonë e veturave në Rrugën C në kryeqytet

Prishtina

​Tollovia në trafik, krijohet kolonë e veturave në Rrugën C në kryeqytet

Më: 23 nëntor 2023 Në ora: 20:01
Foto ilustrim

Numri i madh i veturave të cilat qarkullojnë brenda ditës në Prishtinë po shkakton probleme në trafik.

Për pasojë po krijohen kolona të gjata dhe ngasësit e automjeteve janë të detyruar të presin me kohë të tëra.

Një kolonë e ngjashme e veturave është krijuar edhe sonte te Rruga C në Lagje të Spitalit.

Ndryshe, hyrja e mijëra veturave brenda ditës dhe bllokimi i disa rrugëve të Prishtinës që tani po përdoren si “shesh”, konsiderohet të jenë shkaqet kryesore për krijimin e kolonave të gjata.

Drejtori për Investimeve kapitale dhe menaxhim të kontratave, në Komunën e Prishtinës, Krenar Xhaferi kohë më parë pati deklaruar se shkarkimi kryesor i kolonave do të ndodhë kur unaza e qytetit të përmbyllet, unaza e brendshme e qytetit dhe nënkalimet e premtuara.

Për momentin unaza e jashtme e qytetit i kushton Prishtinës 350 milionë euro.

commentFirst article
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat