Seanca për anulimin e vendimit për këmbimin e pronave, asambleistët e LDK-së e Rama lëshojnë sallën

Prishtina

Seanca për anulimin e vendimit për këmbimin e pronave, asambleistët e LDK-së e Rama lëshojnë sallën

Më: 8 shkurt 2024 Në ora: 15:27
Foto ilustrim

Asamblistët e Lidhjes Demokratike të Kosovës kanë lëshuar seancën e Kuvendit Komunal të Prishtinës, në të cilin pritet të votohet për anulimin e vendimit për këmbimin e pronave.

LDK-ja e lëshoi sallën pas fjalimit të kryetarit Përparim Rama dhe drejtoreshës Dorentinë Maloku.

Në fjalimin e tij, Rama tha se ky vendim ka rrjedhur nga një proces i cili ka filluar nga qeverisja e kaluar dhe jo nga ai.

“Për më tepër, ky proces ka rrjedhë nga një numër i vendimeve të nivelit qendror, pra Ministrisë së Ambientit, Ministrisë së Financave dhe Ministrisë së Pushtetit Lokal”, tha Rama.

Rama tha se nga momenti që qeverisja e tij ka vazhduar këtë proces janë ndjekur të gjitha procedurat e parapara ligjore.

commentFirst article
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat