Gruaja 106 vjeçare thotë se e arriti këtë moshë duke besuar në Zot - Bota Sot
Gruaja 106 vjeçare thotë se e arriti këtë moshë duke besuar në Zot

Religjion

Gruaja 106 vjeçare thotë se e arriti këtë moshë duke besuar në Zot

Më: 20 qershor 2019 Në ora: 21:19
Foto

Një grua që kohën e fundit festoi ditëlindjen e saj të 106-të thuhet se vlerëson jetën e saj të gjatë për një besim të përhershëm në Zot.

Ruth Hilliard, e cila jeton në Karolinën Veriore, lexon shkrimet e shenjta në baza të rregullta.

Hilliard u lind më 5 qershor të vitit 1913 dhe tha se ajo beson në Zot prandaj ka arritur t’i mbush 106 vjet.

Ajo kaloi dekada duke mësuar fëmijët në shkolla dhe kisha. Ajo ende i inkurajon të rinjtë të marrin seriozisht arsimin e tyre.
Hilliard ka një djalë, tre nipër e mbesa dhe një stërnip.

Ajo ka parë 18 presidentë të ndryshëm përgjatë jetës së saj.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Më të lexuarat
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...