Ja pse përjetimi i orgasmës pas çdo marëdhënie seksuale është shumë i rrezikshëm

Seksi

Ja pse përjetimi i orgasmës pas çdo marëdhënie seksuale është shumë i rrezikshëm

Më: 21 janar 2021 Në ora: 22:22
Ilustrim

Shumë njerëz mendojnë se në një marëdhënie seksuale përjetimi i orgasmës është i rëndësishëm dhe kënaqësi seksuale.

Por një studim i fundit ka treguar se çiftet që kanë përjetuar më shumë orgasm se sa çiftet tjera nuk kanë shijuar seksin ashtu siç kanë dashur ata, shkruan Daily Star.

Por njerëzit e tjerë mungesën e orgasmës e shohin si mungesë të seksit të mirë.

Besimi për të pasur një seks të mirë shumë mendojnë se duhet përjetuar një orgasm, por shkenctarët mendojnë ndryshe, dhe se ky mendim i këtyre njerëzve është i keq, sepse orgasma krijon presion shumë të madh dhe se mund të jetë shumë I rrezikshëm.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat