“Dua seks me femra të tjera!”/ 22 vjeçari rrëfehet te Doktori i seksit

Seksi

“Dua seks me femra të tjera!”/ 22 vjeçari rrëfehet te Doktori i seksit

Nga: BOTA SOT Më: 2 janar 2022 Në ora: 22:22
Foto ilustrim

Luki 22 vjeç është me gruan e tij të ëndrrave dhe dëshiron të plaket me të. Por duke qenë se nuk ka pasur eksperiencë tjetër seksuale, ai dëshiron shumë që të ketë një aventurë, shkruan 20min.ch-rubrika Doctor Sex, transmeton “Bota sot”. Por, a mund të dalë mirë kjo?

Pyetje nga Luki (22) për Doctor Sex

Unë kam një të dashur që katër vjet. Jemi shumë mirë bashkë dhe mendoj se ajo është gruaja e duhur për mua. Prandaj dua të vazhdoj rrugën me të.

Ajo është e dashura ime e parë dhe nuk kam pasur asnjë përvojë seksuale më parë. Prej disa kohësh kam ndjerë dëshirën për të bërë seks me femra të tjera. Dhe kjo nevojë më zhyt në ankth të madh!

Unë e dua të dashurën time më shumë se çdo gjë dhe nuk dua ta humbas. Por më vonë nuk dua të pendohem që nuk kam pasur përvoja seksuale. Si duhet të përballem me këtë situatë të ndërlikuar?

Përgjigje nga Doctor Sex

I dashur Luki

Nevoja juaj është e kuptueshme sepse jeni në dilemë. Kjo përshkruan një situatë që ofron dy opsione, asnjëra prej të cilave nuk çon në një rezultat vërtet të kënaqshëm.

Thjesht t'i nënshtrohesh epshit rrezikon të lëndosh të dashurën dhe të rrezikosh marrëdhënien. Nëse nuk e bëni këtë do të thotë që mund t'ju duhet të duroni konfliktin e brendshëm që po përshkruani, për gjithë jetën.

Pa bërë një sakrificë, nuk do të dilni nga kjo situatë! Prandaj është e rëndësishme të gjeni kritere që ju mundësojnë të merrni një vendim të mençur.

Së pari, le të bëjmë një klasifikim bazë: Ajo që ju përjetoni është njerëzore. Është gjithmonë e panjohura dhe e pajetuara ajo që shkëlqen në ngjyrat më joshëse, ndërsa ajo që është provuar e testuar shumë herë dhe kështu e përditshmja shfaqet e zbehtë dhe monotone pranë saj. Ndoshta ka pasur tashmë situata në jetën tuaj, në të cilat ju e lini veten të drejtoheni në veprim nga ndjenja e mungesës së diçkaje dhe në retrospektivë keni kuptuar se keni gabuar.

Çfarëdo që të përfundoni duke bërë, kjo ndikon në marrëdhënien tuaj dhe të dashurën tuaj. Prandaj ju këshilloj të mos i mbani më për vete mendimet tuaja dhe ta ndani shqetësimin tuaj me të.

Tensionet që mund të krijojë kjo mund të jenë të dobishme për vendosjen e fantazive të ajrosura në terrenin e realitetit dhe për të kuptuar se çfarë efektesh mund të ketë zbatimi i tyre në to.

Mbase e dashura juaj është e hapur ndaj shqetësimeve tuaja dhe mund të imagjinojë t'ju japë lirinë në kushte të caktuara për të zvogëluar mungesën e përvojës tuaj seksuale.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat