“Nuk besoja se ai më tradhtonte, derisa dashnorja e tij ma përshkroi nishanin që e ka në të pasme”

Seksi

“Nuk besoja se ai më tradhtonte, derisa dashnorja e tij ma përshkroi nishanin që e ka në të pasme”

Nga: BOTA SOT Më: 4 janar 2022 Në ora: 22:24
Foto ilustrim

E DASHUR DEIDRE: Një grua me të cilën punonte partneri im më dërgoi një varg mesazhesh në Facebook duke pretenduar se kishin pasur një lidhje dhe si dëshmi ajo detajoi shenjën e lindjes në të pasmen e tij të majtë.

Partneri im i mohoi pretendimet e saj në fillim dhe unë doja shumë ta besoja, por më pas ajo përshkroi shenjën e errët të lindjes në formën e hënës në barkun e tij.

Edhe ai nuk mund ta mohonte se tashmë ishte cdo gjë e qartë.

Ai punoi me të për më shumë se pesë vjet dhe me sa duket, sa herë që shihnin klientët në Skoci, ata rezervonin një dhomë dyshe dhe kalonin të gjithë udhëtimin së bashku.

Unë jam 32 vjeç dhe partneri im është 34. Ne jemi bashkë që 12 vjet dhe kemi dy djem pesë dhe shtatë vjeç. Kjo gruaja është 28.

Nga sa mund të them, lidhja e tyre zgjati vetëm gjashtë muaj dhe mbaroi. Kur ajo donte të rindezte marrëdhënien e tyre së fundmi, ai e refuzoi atë.

Me tërbim ajo më tha - për hakmarrje.

Tani ai thotë se nuk dëshiron të ketë asgjë më me të. Por unë jam e shkatërruar.

Mendova se ishim të lumtur së bashku dhe kishim një marrëdhënie të mirë derisa goditi kjo bombë.

Partneri im ka fajësuar drogën për lidhjen e tij dhe unë gjithashtu kam mësuar se ai ka marrë drogë për gjashtë vjet pas shpinëstime duke përdorur paratë nga llogaria jonë e përbashkët bankare.

Ne luftojmë për t'ia dalë mbanë shumicën e muajve, kështu që kjo është një tjetër goditje e rëndë.

Ai nuk mund të më japë asnjë përgjigje se pse më tradhtoi. Ai mund të thoshte vetëm se ishte një gabim dhe nuk mund të kujtojë shumë për të siç ishte shumë kohë më parë.

Megjithatë, unë e di se rreth asaj kohe djali ynë ishte 18 muajsh dhe unë isha shtatzënë me fëmijën tonë të dytë.

Nuk dua të prish familjen tonë, por nuk mund të ndaloj së menduari për të dhe këtë vajzë. Dhe edhe nëse lidhja e tij ka përfunduar, ai ende po merr drogë dhe po harxhon paratë tona.

DEIDRE THOTË: Është mjaft keq të dëgjosh për lidhjen e partnerit, por ta dëgjosh atë nga dashnorja e tij duhet të ketë qenë shkatërruese.

Besimi kërkon kohë për t'u ndërtuar, por mund të shkatërrohet me një rrahje zemre.

Flisni përse u tundua të devijonte. Ishte vetëm distanca dhe mundësia?

Ju duhet t'i konsideroni fëmijët tuaj dhe ata vuajnë shumë kur ka tension në shtëpi, kështu që bëni gjithçka që mundeni për t'i zgjidhur gjërat, qoftë edhe për hir të tyre./ The Sun,Der Deidre

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat