33 vjeçarja i rrëfehet Doktorit të Seksit: Përfundova në shtrat me kolegun e punës pas darkës së Krishtlindjes, të nesërmen...

Seksi

33 vjeçarja i rrëfehet Doktorit të Seksit: Përfundova në shtrat me kolegun e punës pas darkës së Krishtlindjes, të nesërmen...

Nga: BOTA SOT Më: 9 janar 2022 Në ora: 22:16
Foto ilustrim

Emily qëndroi në shtëpinë e një kolegu të punës, mjaft e dehur, shkruan 20minuten.ch në rubrikën Doctos Sex transmeton "Bota sot". Që atëherë ajo është fiksuar pas tij. A duhet t'i thotë se është e dashuruar?

Pyetje nga Emily (33) për Doctor Sex

Unë jam 33 vjeçare dhe punoj me një burrë që e njoh qysh nga stazhi im. Ne u puthëm një herë atëherë. Shkojmë shumë mirë dhe ndonjëherë dalim për një pije së bashku në fund të ditës.

Pas darkës së Krishtlindjes shkuam në zyrë dhe për shkak se kisha konsumuar shumë alkool më lejoi të flija në shtratin e tij. Ne thjesht u përqafuam me njëri-tjetrin dhe kënaqeshim duke qenë pranë. Përndryshe nuk kishte asgjë.

Në mëngjes folëm për këtë dhe vendosëm që diçka e tillë të mos ndodhte më, sepse herën tjetër mund të mos përmbahemi dhe të bëjmë gjëra që nuk donim t'i bënim.

Megjithatë, që atëherë jam tërhequr shumë pas tij dhe mendoj se edhe unë jam pak i dashuruar. A duhet t'i them këtë apo duhet të hesht?

Përgjigje nga Doctor Sex

E dashur Emily,

Nuk je e pari dhe nuk do të jesh i fundit që do të përfundosh në shtrat me dikë pas një rasti gazmor me kolegët e punës dhe do të zgjohesh pak e kthjellët mëngjesin e mëpasshëm.

Siç dihet nga studimet, vendi i punës ka një kuptim të veçantë kur bëhet fjalë për fillimin e marrëdhënieve dhe aferave. Nuk është çudi, pasi takoheni pothuajse çdo ditë dhe të ndani gëzime dhe shqetësime private me njerëzit që takoni atje.

Është e qartë se nuk përshtatet gjithmonë në këtë mjedis dhe se një person ndihet i tërhequr ndërsa tjetri nuk ndjen ndonjë rezonancë. Prandaj, ka kuptim këtu të sqarohet nëse dhe sa intensivisht kërcitet personi tjetër, përpara se të angazhohet në veprime për të cilat dikush mund të pendohet në retrospektivë.

Është e panevojshme të thuhet se kjo nuk është gjithmonë e mundur - veçanërisht jo kur përfshihet alkooli dhe droga të tjera. Për sa kohë që askush nuk dëmtohet dhe të gjithë të përfshirët mund ta shikojnë njëri-tjetrin në sy më pas, kjo është gjithashtu në rregull.

Mendoj se ka kuptim të flasësh me burrin për nevojat dhe ndjenjat e tua. Zbuloni se çfarë kuptoni me "gjërat që nuk do t`i donit".

Gjithashtu pyesni veten se nga cilat rregulla e orientoni veten dhe thjesht pyesni ato në mënyrë kritike.

Mund ta imagjinoj fare mirë se ka më shumë përgjumje të mundshme në takimin tuaj sesa ndrojtja dhe mendimi juaj ndoshta disi i ngurtë. Gjithë të mirat!

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat