Ky është pozicioni ideal i seksit

Seksi

Ky është pozicioni ideal i seksit

Më: 30 mars 2022 Në ora: 00:30
Ilustrim

Këto pozita të seksit janë më të mirat për netët e pasionuara dhe romantike. Çiftet kanë hapur për preferencat e tyre intime në një sondazh të ri.

Gratë kanë folur për poziten e tyre të preferuar ku ato ndihen mirë me partnerin e tyre gjatë aktit seksual.

Ndërsa disa rrëfenin se misionari bëri këtë mashtrim për ta, të tjerë thanë se ata preferonin lëvizje që ishin më të orientuara drejt gojës.

Pra, a jeni dakord me gjetjet?

Rreth 60% e grave thanë se misionari i ndihmoi ata të ndihen më të lidhur me partnerët e tyre.

Ai ofron shumë mundësi për kontakt me sy dhe prekje, e cila ndoshta është arsyeja pse kaq shumë kënaq.

Cowgirl ishte e dyta më e popullarizuar, me 28% të grave duke thënë se u jep atyre orgazmën më të mirë.

Kjo ka gjasa të jetë për shkak se “vajza në krye” lejon zonjat për të vendosur ritmin dhe kënde të ndryshme megjithatë ata si.

Spooning u emërua si lëvizja e tretë më romantike.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Më të lexuarat
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat