Gjendet ilaçi i shqiptarëve, ky frut i shton gjasat për të lindur djalë - Bota Sot
Gjendet ilaçi i shqiptarëve, ky frut i shton gjasat për të lindur djalë

Shëndetësia

Gjendet ilaçi i shqiptarëve, ky frut i shton gjasat për të lindur djalë

Më: 10 gusht 2019 Në ora: 16:25
Foto ilustrim

Që nga kohët më të lashta gratë janë përpjekur të ndikojnë në seksin e fëmijës së tyre.

Nuk është diçka e re nëse doni të bëni djalë dhe të mundoheni që të keni një djale. Nënat në të gjithë botën kanë bërë gjithçka nga pirja e qumështit për vajza e deri tek ngrënia e bananeve për të pasur djem.

Sipas disa studimeve të vjetra, të hani banane kur jeni duke tentuar për të mbetur shtatzënë mund të rrit shanset për të lindur djalë. Mirëpo, nuk është vetëm për shkak bananes, por edhe për përmbajtjet e këtij fruti. Kjo mund të ju duket diçka e trilluar, por nuk jeni të vetmit, pasi që jo i gjithë komuniteti shkencor janë dakord më ketë deklaratë, raporton “The  Hearty Soul”

Ky studim jep një lidhje midis dietave më përmbajtje të lartë të kalciumit dhe konceptimit të fëmijëve meshkuj. Hulumtimi i publikuar në Royal Society, 740 gra nga Britania ishin përfshirë në këtë hulumtim, duke i përmbledhur informacionet e mënyrës së të ushqyerit të këtyre grave para ditëve të konceptimit.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...