Si të hiqni gurët në veshka në mënyrë natyrale?

Shëndetësia

Si të hiqni gurët në veshka në mënyrë natyrale?

Më: 28 janar 2021 Në ora: 21:54
Ilustrim

Gurët në veshka janë depozita të forta të bëra nga minerale dhe kripëra që formohen brenda veshkave tuaja.

Lëng limoni

Limonët janë një nga artikujt më të zakonshëm që gjenden në kuzhina. Shtimi i pak lëng limoni në çdo gotë ujë ndihmon shumë kundër gurëve në veshka. 

Uthull molle

Uthulla e mollës përmban edhe acid limoni që ndihmon në tretjen e gurëve në veshka. Poashtu, parandalon formimin e gurëve shtesë brenda veshkave gjithashtu.

Sodë buke

Përmbajtja acid e urinës tuaj që shkaktoi formimin e gurit mund të ulet nga alkaliniteti i sodës së bukës. Përzieni pak sodë buke në ujë të vakët dhe pijeni atë.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat