Këto pjesë të ushqimeve, janë të shëndetshme mos i hudhni

Shëndetësia

Këto pjesë të ushqimeve, janë të shëndetshme mos i hudhni

Më: 11 qershor 2021 Në ora: 16:34
Foto Ilustrim

Nëse pa vetëdijen tuaj hidhni ushqime nga shprehia juaj, ju sugjerojmë mos ta bëni këtë.

LËVORJA E QEPËS

Lëkura e qepës së kuqe dhe hudhrës është e pasur me kuercetinë, antioksidues i fortë, që ndikon kundër inflamacioneve. Shtojeni derisa përgatisni supën, por ta hiqni para shërbimit.

LËVORJA E PJEPRIT

Lëvorja e pjeprit është e pasur me agruminë, aminoacid që përmirëson qarkullimin e gjakut.

GJETHET E SELINOS

Gjethet kanë pesë herë më shumë kalcium dhe magnez sesa kërcelli. Po ashtu përmbajnë edhe vitamina C, antioksidues i fortë që ndihmon në luftën kundër kancerit, sëmundjet e zemrës dhe procesin e plakjes.

LËVORJA E PORTOKALLIT

Portokalli është përplot me vitamina C dhe është preparat natyral për forcimin e sistemit imun, ndërsa që lëvorja përmban fibra dhe vitamina.

LËVORJA E KIVIT

Lëvorja me qime përmban tri herë më shumë antioksidues se sa vetë fryti. Pos kësaj, posedon edhe përbërës kundër kancerit dhe alergjive.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat