Konsumoni këtë lëng dhe kënaquni me rezultatet

Shëndetësia

Konsumoni këtë lëng dhe kënaquni me rezultatet

Më: 18 korrik 2021 Në ora: 10:52
Foto ilustrim

Nëse ende nuk e keni paguar palestrën apo nuk keni filluar me ndonjë dietë, mos u brengosni. Ekziston mënyra efikase që të hiqni qafe dhjamin përreth belit. Falë kësaj recete, shumë femra ia kanë dalë ta zvogëlojnë belin e tyre, madje deri në 1 centimetër në ditë

PËRBËRËSIT:

- 1 lugë mjaltë - 2 lugë uthull molle - 1 gotë lëng të freskët të shtrydhur nga grejpfruti

PËRGATITJA:

Krejt çfarë ju nevojitet të bëni është që këta përbërësi t'i vendosni në blender dhe t'i përzieni derisa të fitoni një masë homogjene. Këtë lëng do të duhej ta konsumoni për çdo ditë para shujtës kryesore, përkatësisht para drekës ose darkës për një javë rresht. Pas kësaj periudhe kohore bëni një pauzë për shtatë ditë, e më pas përsëriteni tretmanin. Nëse nuk ju pëlqen shija e lëngut nga grejpfruti, mund ta përdorni lëngun e portokallit. 

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat