Çaji jeshil: Përfitimet dhe efektet anësore që duhet t'i dini!

Shëndetësia

Çaji jeshil: Përfitimet dhe efektet anësore që duhet t'i dini!

Më: 16 maj 2022 Në ora: 06:56
Çaji jeshil

Çaji jeshil (Camellia sinensis) vjen nga bima e çajit e njohur si Camellia sinensis. Është një burim fuqie i shëndetshëm që është përdorur për shekuj si një mjet mjekësor në Ayurveda nga India dhe mjekësia tradicionale kineze për të trajtuar gjithçka, nga ethet deri te sëmundjet e zemrës. Nga përshpejtimi i humbjes së peshës deri te parandalimi i kancerit dhe administrimi i presionit të gjakut, çaji jeshil vjen me disa përfitime shëndetësore. Gjithashtu është treguar se parandalon sëmundjet neurologjike si sëmundja e Alzheimerit dhe Parkinsonit.

Çaji jeshil gjithashtu është promovuar si një alternativë ndaj kafesë për njerëzit që përpiqen të reduktojnë marrjen e kafeinës. Ai është një barishte e pasur me antioksidantë që janë përdorur në trajtimin e disa problemeve shëndetësore. Këtu janë disa nga përfitimet shëndetësore të çajit jeshil për të cilat duhet të dini:

Ndihmon në luftimin e obezitetit

Çaji jeshil është i pasur me kafeinë dhe disa antioksidantë të tjerë të rëndësishëm si flavonoidet. Këta antioksidantë janë të dobishëm për menaxhimin e obezitetit. Ata përshpejtojnë metabolizmin dhe ndihmojnë në humbjen e peshës . Të ushqyerit jo të shëndetshëm dhe zakonet e jetesës janë fajtorët kryesorë të një sistemi të dobët të tretjes. Çaji jeshil është i dobishëm për të kontrolluar obezitetin pasi ndihmon në përmirësimin e metabolizmit.\

Ul rrezikun e kancerit të gjakut

Çaji jeshil është një barishte jashtëzakonisht e mirë që ndihmon në uljen e rrezikut të leukemisë (e njohur edhe si kanceri i gjakut). Sipas Ayurveda, çaji jeshil ka veti antiproliferative që parandalojnë përhapjen e qelizave të kancerit duke penguar rritjen e tyre në palcën e eshtrave dhe sistemin limfatik.

Mbron nga Osteoporoza

Çaji jeshil është gjetur gjithashtu efektiv në shërimin e osteoporozës. Sipas Ayurveda, konsumimi i rregullt i çajit jeshil mund të ndihmojë në mbrojtjen kundër osteoporozës. E pasur me komponime bioaktive që ndihmojnë në përmirësimin e densitetit të kockave, në këtë mënyrë ai ndihmon në uljen e rrezikut të frakturave osteoporotike.

Menaxhon presionin e lartë të gjakut

Çaji jeshil është gjithashtu i dobishëm në menaxhimin e presionit të lartë të gjakut (BP). Kjo barishte e pasur me antioksidantë ka flavonoide të pranishme në të të cilat ndihmojnë në uljen e presionit të gjakut duke e bërë oksidin nitrik më të disponueshëm në gjak. Oksidi nitrik relakson enët e ngushtuara të gjakut dhe ul presionin e gjakut.

Mbron nga sëmundjet e zemrës

Çaji jeshil përmban kardioprotektiv që është i shkëlqyeshëm për ata që luftojnë sëmundjet e zemrës. Antioksidantët e pranishëm në çajin jeshil bëjnë mrekulli kundër dëmtimit të qelizave të shkaktuara nga radikalet e lira. Redukton prodhimin e llojeve reaktive të oksigjenit dhe në këtë mënyrë ul rrezikun e sëmundjeve kardiovaskulare . Një sasi e kufizuar çaji jeshil mund të ndihmojë gjithashtu në menaxhimin e kolesterolit të lartë, duke përmirësuar më tej funksionimin e zemrës dhe duke mbajtur larg sëmundjet e zemrës.

Ndërsa pirja e çajit jeshil konsiderohet të jetë e sigurt për të rriturit, ka disa efekte anësore që duhet të keni parasysh kur pini një filxhan çaj jeshil bimor në baza ditore. Këtu është një listë e efekteve të tilla anësore që çaji jeshil mund të ketë tek ju:

1. Probleme me stomakun

2. Dhimbje koke

3. Sasia e kafeinës në çajin jeshil mund të prishë ciklin tuaj të gjumit

4. Anemia dhe mungesa e hekurit

5. Nauze ose të vjella

6. Lodhje ose lodhje ekstreme

7. Çrregullime të gjakderdhjes

8. Pirja e tepërt e çajit jeshil mund të dëmtojë gjithashtu mushkëritë tuaja

Njerëzit të cilët marrin ilaçe duhet të flasin me një mjek përpara se të bëjnë ndonjë ndryshim në dietën e tyre. Ndërsa disa studime zbuluan përfitimet në pirjen e një filxhani në ditë, studime të tjera lidhën pesë ose më shumë gota në ditë me uljen e rrezikut të disa sëmundjeve. Megjithatë, një gjë e zakonshme që shumica e studimeve kanë gjetur është se ata që çaj jeshil kanë shëndet më të mirë se ata që nuk e pinë fare.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat