Përfitimet shëndetësore nga lëngu i turshive

Shëndetësia

Përfitimet shëndetësore nga lëngu i turshive

Më: 23 shkurt 2024 Në ora: 16:34
Foto ilustrim

Lëngu i turshisë nuk ndihmon vetëm me ngërçet dhe dhimbjet e muskujve. Sipas studimeve të fundit, ky lëng ka edhe vlera të tjera shëndetësore.

Ja disa prej tyre:

Qetëson muskujt

Ndihmon me hidratimin

Është lëng pa yndyrë që të vjen në ndihmë

Është i përballueshëm nga ana financiare

Përmban plot antioksidantë

Mundet t’ju ndihmojë në përpjekjet për të rënë në peshë

Ndihmon në rënien e nivelit të sheqerit në gjak

Ndihmon me tretjen.

Ëmbëlson aromën e gojës.

commentFirst article
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat