Çfarë jete bën njeriu më i pasur në të gjithë globin - Bota Sot
Çfarë jete bën njeriu më i pasur në të gjithë globin

Shkencë & Teknologji

Çfarë jete bën njeriu më i pasur në të gjithë globin

Më: 11 maj 2020 Në ora: 23:30
Mark Zuckerberg

Mark Zuckerberg është një nga njerëzit më të njohur në botë dhe ajo çfarë ka arritur në moshë fare të re, është gati-gati e pabesueshme.

Miliarda përdorues ndodhen në rrjetet e tij sociale, që nga Facebook e deri te Instagrami.

Por pavarësisht pushtetit dhe parave që zotëron, Zuckerberg është një prej njerëzve më të thjeshtë në botë.

Babai i dy fëmijëve dhe njeriu që “kontrollon botën” dhuron miliarda dollarë për bamirësi dhe kërkime mjekësore.

Image

Ajo që vlen të theksohet është jeta e thjeshtë që ai bën, duke dhënë një shembull të jashtëzakonshëm për mbarë botën.

Image
Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat