Në prag të 111-Vjetorit të Pavarësisë/ Në godinën e bashkisë Shkodër projektohen momentet kyçe të shtetformimit

Shkodra

Në prag të 111-Vjetorit të Pavarësisë/ Në godinën e bashkisë Shkodër projektohen momentet kyçe të shtetformimit

Më: 28 nëntor 2023 Në ora: 00:10
Godina e Shkodrës

Në prag të 111-Vjetorit të Pavarësisë në godinën e bashkisë Shkodër janë projektuar momentet dhe figurat kyçe që kontribuan në shtetformimin e kombit.9

Nga Ismail Qemali tek Luigj Gurakuqi, Deklarta e Pavarësisë apo ngritja e flamurit në Shkodër kanë qenë fotografitë të cilat janë servirur nga Muzeu Marubi dhe Bashkia Shkodër.

Kjo ka sjellë edhe interesin e qytetarëve në pedonalen para bashkisë Shkodër.

commentFirst article
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat