Dita e luleve në Shkodër, qytetarët solidarizohen me humbjen e nënës dhe 3 fëmijët, hedhin tulipanë e trëndafila në Bunë

Shkodra

Dita e luleve në Shkodër, qytetarët solidarizohen me humbjen e nënës dhe 3 fëmijët, hedhin tulipanë e trëndafila në Bunë

Më: 6 maj 2024 Në ora: 14:13
Foto nga vendi i ngjarjes

Në ditën që njihet si dita e luleve në Shkodër, qytetarë të Shkodrës janë bashkuar dhe kanë hedhur lule në ujërat e lumit Buna aty ku u ndërpre në mes jeta e nënës dhe 3 fëmijëve të saj.

Nënkryetarja e Bashkisë Shkodër, Teuta Qyteza tha se sot festa në këtë qytet u kthye në dhimbje.

Pasi disa lule të bukura i mungojnë qytetit.

Ajo ftoi gratë të denoncojnë dhunën, fëmijët që shohin nënën të dhunohet, gjyshet që dëgjojnë debate pas dyerve të mbyllura në mënyrë që këto raste të parandalohen dhe të mos jenë vetëm sensibilizim pasi tragjedia ndodh.

commentFirst article
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat