Përplasi fëmijën 10 vjeç në Shkodër dhe u largua nga vendi i ngjarjes, shoferi procedohet në gjendje të lirë

Shkodra

Përplasi fëmijën 10 vjeç në Shkodër dhe u largua nga vendi i ngjarjes, shoferi procedohet në gjendje të lirë

Më: 11 maj 2024 Në ora: 13:50
Foto ilustrim

Një shofer në Shkodër është proceduar në gjendje të lirë.

Kjo pasi përplasi me makinë një fëmijë 10 vjeç.

“Sektori i Policisë Rrugore referoi materialet në Prokurori, ku filloi procedimi në gjendje të lirë për shtetasin R. S., 46 vjeç, banues në Shkodër, pasi me automjetin që drejtonte, ka përplasur biçikletën me të cilën lëvizte një 10-vjeçar dhe është larguar nga vendi i aksidentit”, njofton policia.

Materialet procedurale i kaluan Prokurorisë pranë Gjykatës së Shkallës së Parë të Juridiksionit të Përgjithshëm Shkodër, për veprime të mëtejshme.

commentFirst article
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat