Gjobiten 178 shoferë në Shkup

Shkupi

Gjobiten 178 shoferë në Shkup

Më: 12 janar 2021 Në ora: 09:57
Foto ilustrim

Ministria për Punë të Brendshme gjatë ditës së djeshme (11.01.2021) ka vazhduar me kontrollet e shtuara në trafik me çrrastë vetëm në territorin e Qytetit të Shkupit ka shqiptuar gjithsejtë 178 gjoba.

Mes të cilave 30 për tejkalim të shpejtësisë, 19 për ngasje të makinës pa patentë shoferi, 7 për makina të paregjistruara dhe të parregullta dhe 13 për përdorim të telefonit gjatë vozitjes.

Nga MPB-ja njoftojnë se kontrollet e shtuara në trafik do të vazhdojnë edhe në ditët në vijim.

Andaj apelojnë respektim të rregullave dhe kujdes më të madh në trafik.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat