Në Kovid-Qendrat në Shkup janë pranuar 12 pacientë n24 orët e fundit

Shkupi

Në Kovid-Qendrat në Shkup janë pranuar 12 pacientë n24 orët e fundit

Më: 12 shkurt 2021 Në ora: 12:41
Foto Ilustrim

Gjatë 24 orëve të fundit në Kovid-Qendrat në Shkup janë hospitalizuar gjithsejtë 12 pacientë të rinj, për shkak të komplikimeve nga koronavirusi.

Gjithsejtë 249 persona të dyshuar dhe të vërtetuar me Kovid-19 po kurohen në repartet efektive në kryeqendër, njoftojnë nga Ministria e Shëndetësisë.

Në orët e fundit në Klinikat interne ka pasur 7 pranime. Në spitalin “8 Shtatori”, 5 pranime dhe asnjë pacientë në Klinikën Infektive gjatë natës së kaluar.

Gjatë 24 orëve të fundi në shtëpi janë lëshuar 6 pacientë të shëruar.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat