Bashkia e Shkupit ndan dy milion denarë për familjet e viktimave të aksidentit në Bullgari

Shkupi

Bashkia e Shkupit ndan dy milion denarë për familjet e viktimave të aksidentit në Bullgari

Më: 25 nëntor 2021 Në ora: 13:00
Foto ilustrim

Dy milionë denarë për familjet e viktimave të aksidentit tragjik në Bullgari, do t’i ndajë Bashkia e Shkupit.

Kryetarja e Shkupit, Danella Arsovska, ka propozuar që në seancën e radhës të Këshillit, të vendoset për ndarjen e mjeteve financiare, në shenjë solidariteti dhe në nder të viktimave.

“Bashkia e Shkupit edhe njëherë shpreh keqardhje të thellë dhe ngushëllime deri tek familjet e viktimave, ndërsa të lënduarve u dëshiron shërim sa më të shpjete”, thuhet në njoftimin e Bashkisë së Shkupit.

Shtatë të mbijetuar po trajtohen ndërkohë në spitalin e kryeqytetit bullgar, Sofje, si pasojë e djegieve. Disa nga ta janë operuar, dhe sipas mjekëve, asnjëri nga ta nuk e ka jetën në rrezik.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat