Policia konfiskon pesë kilogramë heroinë me vlerë 200 mijë euro

Shkupi

Policia konfiskon pesë kilogramë heroinë me vlerë 200 mijë euro

Më: 25 dhjetor 2021 Në ora: 13:42
Ilustrim

Mbrëmë (24.12.2021) zyrtarë policorë të Departamentit të Policisë Kriminale në rr. Bosnja dhe Hercegovina në Shkup ka ndaluar shtetasin A.O. (37) nga Gostivari.

Këtij shtetasi i janë gjetur rreth pesë kilogramë heroinë në vlerë rreth 200 mijë euro, të cilën e mbante në një çantë shpine.

Nga kontrolli në çantën e shpinës u gjet heroina, e cila ishte e paketuar në nëntë pako.

A.O. është privuar nga liria dhe gjatë ditës në ZPP-në kompetente Shkup do t’i drejtohet kallëzimi përkatës penal për vepër penale nga neni 215, ndërsa droga është konfiskuar.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat