Prej sonte transporti në qytetin e Shkupit do të jetë falas, masa kundër ndotjes së ajrit

Shkupi

Prej sonte transporti në qytetin e Shkupit do të jetë falas, masa kundër ndotjes së ajrit

Më: 27 dhjetor 2021 Në ora: 19:03
Foto ilustrim

Duke filluar prej sot nga ora 18:00, Qyteti i Shkupit ka vendosur si masë kundër ndotjes së ajarit, udhëtimi urban në qytet të jetë falas.

Kështu, qytetarë e kryeqytetit deri në një vendim të dytë, këto ditë mund të lenë makinat e tyre në shtëpi dhe të shfrytëzojnë shërbimin urban falas të NPT-së.

Masa të tjera kundër ndotjes së ajrit që ka ndërmarrë Qyteti i Shkupit janë:

Inspektimi i përforcuar kundër ndotjes së ajrit, Kufizimi i aktiviteteve ndërtimore të objekteve nën juridiksionin e Qytetit të Shkupit, Kontroll intensiv i kantiereve, automjetet që dalin nga kantieret e ndërtimit, Larja e shpeshtë e rrugëve dhe bulevardeve të qytetit.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat