Shkup, pacienti i operuar hidhet nga kati i dytë i Spitalit Neurokirurgjik

Shkupi

Shkup, pacienti i operuar hidhet nga kati i dytë i Spitalit Neurokirurgjik

Më: 11 prill 2022 Në ora: 14:21
Foto ilustrim

Një pacient i cili paraprakisht u operua, mbrëmë ka kërcyer nga kati i dytë i Klinikës për Neurokirurgji në kompleksin e klinikave “Nënë Tereza”, në Shkup, shkruan “Sloboden Peçat”.

ka marr lëndime të rënda dhe u transferua në Traumatologji.

Ngjarja tragjike erdhi pas një mosmarrëveshje verbale kur pacienti hedhi një mjet të fortë ndaj një pacienti tjetër në dhomën e spitalit, si dhe ndaj teknikut medicinal.

Pastaj e ka hapur xhamin dhe ka kërcyer në asfalt ku edhe ka thyer frakturën e këmbës.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat