Aksident në Shkup, në mesin e të lënduarve edhe dy fëmijë

Shkupi

Aksident në Shkup, në mesin e të lënduarve edhe dy fëmijë

Më: 18 prill 2022 Në ora: 15:40
Foto ilustrim

Mbrëmë ka ndodhur një aksident në Shkup nga ku katër persona kanë mbetur të lënduar, në mesin e tyre edhe dy të mitur.

MPB informon që aksidenti ka ndodhur mbrëmë në orën 22:45 në rrugën “Histro Batnxhiev” , ku janë aksidentuar veturat “Folsfagen Pasat” e drejtar nga D.T. 30 vjeç dhe “Folsfagen Gollf” e drejtuar nga I.B. 37 vjeç, ku kanë përfunduar katër persona me lëndime të mëdha trupore, G.B. 35 vjec, I.B. si dhe dy fëmijë të mitur.

Të lënduarit G.B. dhe I.B. janë dërguar në Spitalin e Përgjithshëm të Qytetit “8 Shatori”, ndërsa fëmijët janë dërguar në Klinikën “Nënë Tereza”

Në vendin e ngjarjes është bërë mbikëqyrja nga ekipi i SPB-Shkup.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat