Kontroll në Saraj të Shkupit, gjenden drogë dhe municion

Shkupi

Kontroll në Saraj të Shkupit, gjenden drogë dhe municion

Më: 23 prill 2022 Në ora: 18:02
Foto ilustrim

Ministria e Punëve të Brendshme njofton se Departamenti për polici kriminalistike në Sektorin e tregtisë me drogë, armë dhe materive të rrezikshme në koodrinim me Njësinë për tregti ilegale me drogë dhe armë në SPB Shkup kanë arrestuar A.J (32) nga Saraji i Shkupit.

Sipas njoftimit të policisë, gjatë kontrollit në shtëpinë e tij dhe hapësira të tjera të A.J e që janë marrë me urdhër nga gykatësi në procedurë paraprake, janë gjetur paketime me marihuanë dhe 20 plumba 7.62 për pushkë automatike “AK-47”.

Pas dokumentimit të rastit kundër A.J do të ngritet kallëzim penal.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat