Shkup, nesër disa rrugë te bllokuara, ja pse

Shkupi

Shkup, nesër disa rrugë te bllokuara, ja pse

Më: 27 prill 2022 Në ora: 22:35
Foto ilustrim

Policia e Maqedonisë së Veriut ka sqaruar që gjatë këtyre dy ditëve do të ketë kufizime nëpër rrugët e Shkupit për shkak vizitave zyrtare, për këtë ka kërkuar nga qytetarët të respektojnë urdhrat e policisë.

“Më 27 dhe 28 prill (e mërkurë dhe enjte), për shkak vizitës zyrtare në vend të kryetarit të Kuvendit të Turqisë, Mustafa Shenton,

do të ndërmerren masa për regjim të veçantë”, deklarojnë nga Ministria për Punë të Brendshme në RMV.

Kufizimet do të shtrihen në një pjesë të madhe të Shkupit, kryesisht në qendër.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat