Arrestohet një person në Shkup, kapet me lëndë narkotike dhe armë

Shkupi

Arrestohet një person në Shkup, kapet me lëndë narkotike dhe armë

Më: 7 maj 2022 Në ora: 16:47
Foto ilustrim

Policët nga SPB Shkup – Njësiti për tregti të paligjshme dje në ora 12:45 e kanë arrestuar Z.S. (51) nga Shkupi.

Nga MPB njoftojnë se gjatë kontrollit të ushtruar në banesën e tij, të kryer me urdhër të gjykatës, janë gjetur disa fishekë të markës dhe kalibrit të panjohur, marihuanë, peshore digjitale, një pistoletë për sinjale drite dhe zanore dhe disa fishekë për sinjale zanore dhe dritë. dhe sekuestruar.

Ai është ndaluar në komisariat dhe pas dokumentimit të plotë të rastit ndaj tij do të ngrihet kallëzim përkatës.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat