Gjobiten 165 vozitës në Shkup, 60 për tejkalim të shpejtësisë

Shkupi

Gjobiten 165 vozitës në Shkup, 60 për tejkalim të shpejtësisë

Më: 21 korrik 2022 Në ora: 10:32
Foto ilustrim

Ministria për Punë të Brendshme njofton se gjatë ditës së djeshme vetëm në territorin e Shkupit janë gjobitur gjithsejtë 165 vozitës.

Prej të cilëve 60 për tejkalim të shpejtësisë, 11 për ngasje të makinës pa patentë shoferi, 9 gjoba u janë shqiptuar vozitësve të motoçikletave.

Nga MPB-ja njoftojnë gjithashtu se janë shqiptuar dhe 6 masa për përdorim të telefonit gjatë vozitjes, 7 për makina të paregjistruara dhe teknikisht të parregullta, 11 për mosdhënien përparësi gjatë tejkalimit dhe 6 gjoba për kalim në të kuqe në semaforë.

Nga MPB apelojnë që shoferët të respektojnë rregullat në komunikacion.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat