Protesta paqësore e qytetarëve para ambasadës bullgare në Shkup

Shkupi

Protesta paqësore e qytetarëve para ambasadës bullgare në Shkup

Më: 11 gusht 2022 Në ora: 21:40
Foto ilustrim

Për herë të pestë sonte është mbajtur një protestë paqësore e qytetarëve para ambasadës bullgare në Shkup.

Qytetarët e mbledhur kanë vetëm një kërkesë sonte, të anulojnë propozimin francez.

Në protestën paqësore ishin mbledhur qindra qytetarë, të cilët kënduan këngë patriotike maqedonase dhe protestuan para ambasadës bullgare në Maqedoni me fishkëllima dhe vuvuzela.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat