Moti i ligë kaploi Shkupin, ka shkaktuar disa dëme në Kozle

Shkupi

Moti i ligë kaploi Shkupin, ka shkaktuar disa dëme në Kozle

Më: 20 gusht 2022 Në ora: 19:13
Foto ilustrim

Moti i ligë që pasdite kaploi Shkupin, ka shkaktuar dëme materiale në Kozle.

Në rrjetet sociale shpërndahen fotografi të një çatie të rrëzuar në rrugën “Jurij Gagarin”.

Gjithashtu janë dëmtuar disa makina.

Sipas informacioneve të fundit nga Qendra për menaxhim me kruza, moti i ligë e ka përfshirë edhe Pellagoninë, Velesin, Rosomanin dhe Gradskon.

Moti i ligë ka qenë i shoqëruar me reshje të shiut, shkarkime elektrike dhe erë të fortë.

Në disa stacione meteorologjike në Shkup janë regjistruar goditje të erës me shpejtësi prej 150 kilometra në orë.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat