Aksident i rëndë në Shkup, gjashtë të lënduar

Shkupi

Aksident i rëndë në Shkup, gjashtë të lënduar

Më: 11 shtator 2022 Në ora: 14:48
Foto ilustrim

Sot në ora 04:35 është raportuar se në Shkup në rrugën “Bellasica”, përballë kryqëzimit me bulevardin “Goce Dellçev”, ka ndodhur një aksident në komunikacion ndërmjet dy automjeteve “Volkswagen Passat”, të dyja me targa të Shkupit njërin e drejtonte D. M. (37) nga Shkupi, ndërsa tjetrin e drejtonte N.G (39) nga Shkupi.

Në aksident lëndime të rënda ka pësuar bashkudhëtari në automjetin e dytë A.S.(48) nga Shkupi, të diagnostikuar në Kompleksin klinik “Nënë Tereza”, ndërsa lëndime kanë pësuar edhe dy shoferët dhe bashkudhëtarët nga dy automjetet S.V.S..(47), A.D. (36) dhe S.T.(24), të gjithë nga Shkupi, që janë konstatuar në Spitalin e Përgjithshëm të qytetit “Shën Naum i Ohrit” dhe Kompleksin e Klinikave “Nënë Tereza”.

Në vendin e ngjarjes kontroll është kryer nga policia e SPB Shkup.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat