Aksident në Shkup, humb jetën një çiklist

Shkupi

Aksident në Shkup, humb jetën një çiklist

Më: 17 nëntor 2022 Në ora: 18:39
Foto ilustrim

Nga Ministria e Punëve të BRendshme njoftojnë se në aksidentin ku u përfshi një automjet dhe goditi çiklistët sot pasdite në Shkup, një person ka humbur jetën dhe disa të tjerë janë të lënduar.

“Në ora 15:48 është denoncuar se në rrethrotullimin afër Radishanit për në Tetovë ka ndodjhur aksident ku është përfshirë automjet “Mazda” me tabela të Shkupit e drejtuar nga R.R (63) dhe dy çiklistë A.SH i cili ka humbur jetën në vendngjarje dhe A.P i cili ka marrë lëndime trupore dhe është dërguar në urgjencë në spitalin “Nëna Terezë””, thuhet në njoftimin e policisë.

Për momentin ekipet policore po bëjnë këqyerjen e vendit të ngjarjes.

Pas dokumentimit të rastit, ndaj do të parashtrohen edhe edhe parashtresa adekuate.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat