Një grua nga Shkupi është arrestuar dhe dënuar me pesë vjet burg

Shkupi

Një grua nga Shkupi është arrestuar dhe dënuar me pesë vjet burg

Më: 14 nëntor 2023 Në ora: 20:43
Foto ilustrim

MPB lajmëron se sot (14.11.2023) në ora 17:25 në zonën e Qendrës së Shkupit, Ekipi Operativ Kërkimor ia ka hequr lirinë S.M.(61) nga Shkupi.

“Ndaj saj është lëshuar një urdhër qendror, me vendim gjykate është dënuar me 5 vite burg për veprën penale “shmangie fiskale” nga neni 239 i Kodit Penal”.

Keshtu u tha në deklaratën e MPB-së.

Personi do të dërgohet në institucionin penal për të vuajtur dënimin.

commentFirst article
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat